Mükemmel çıtır balık derisi deneyimine bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız, Lucca By The Sea püf noktalarını paylaşıyoruz! Bu eşsiz mekanın şefleri, özel pişirme teknikleriyle balıkları mükemmel çıtır kabuklu lezzetlere dönüştürüyor.  

Evlerde hemen hemen her şey için yapışmaz tavalar kullanıyoruz ve genel olarak mükemmel sonuçlar veriyorlar. Ancak balıkların yapışmaz bir kaplama üzerinde pişirilmesi zor olabilir. Çünkü yağ eşit şekilde dağılmak yerine küçük boncuklar halinde oluşma eğilimindedir. Dökme demir tavalar ev yemeklerinin temelini oluşturur, ancak sıcaklığı kontrol etmek zor olabilir.  

Balık pişirmek, uzmanlık gerektiren bir beceridir. Mükemmel balık eti ve çıtır balık derisi elde etmek için denge önemlidir. Bu yazıda, çıtır balık derisi elde etmenin püf noktalarını keşfedin. 

 

Çıtır Balık Derisi Nasıl Yapılır? 

  • Balıkları tavada pişirmeden önce buzdolabından çıkararak oda sıcaklığına getirmeniz gerekiyor.  
  • Nem çıtırlığın düşmanıdır, bu nedenle balık filetosunu her iki tarafını da temiz bir bezle iyice kurulayın.  
  • alığa kaliteli tuz serpin ve derisinde küçük kesimler yapın. Çok derin kesmeyin, aksi takdirde balığın tavada dağılma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.  
  • Balık parçasından biraz daha büyük bir parça pişirme kağıdı kesin. Pişirme kağıdını yapışmaz tavanıza veya dökme demir tavanıza birkaç damla zeytinyağıyla sabitleyin. Kağıdın diğer tarafına birkaç damla daha yağ damlatın ve ısıyı yüksek seviyeye getirin.  
  • Şimdi balığın derisi aşağı bakacak şekilde kağıdın üzerine yerleştirin ve birkaç dakika pişirin. Pişirme kağıdının emin olmak için spatula yardımıya balığıı hafifçe bastırın.  Fileto büyüklüğüne ve kalınlığına bağlı olarak, derisi çıtır çıtır  oluncaya kadar 5-6 dakika pişirin. Altını kısın ve pişirmeyi bitirmek için balığı çevirin. Balığın deri tarafının %80, et tarafının ise %20 oranında pişirilmesi gerekmektedir.  

 Kağıt birden fazla fileto için yeniden kullanılabilir. Daha sonra balığı derili kısmı yukarı bakacak şekilde tabağa alın, yemeği süsleyin ve servis edin. Bu yöntem hem dondurulmuş hem de taze balıklar için uygundur. Dondurulmuş balıkların pişirmeden önce iyice çözülmesi gerekir. Pişirmeden önce balığın yüzeyinin kurutulması önemlidir.  Bu yöntem yumurta, et veya sebze dahil hemen hemen her şeyi pişirmek için kullanılabilir. Aslında pişirme kağıdı her şeyi eşit şekilde pişirmenizi sağlar.  

Balık Derisi Yenir mi?  

Hemen hemen her balığın derisini yiyebilirsiniz ancak ton balığı, kılıç balığı ve fener balığı gibi bazı balıkların derisi kalın, kösele gibi olduğundan bundan kaçınmak en iyisidir. Somon, uskumru, pisi balığı, levrek, kırmızı balığı ve pisi balığı gibi diğerlerinin hepsi lezzetlidir. 

 

Lucca By The Sea’de Şeflerin Dokunuşu 

Çıtır Balık Derisi

Mükemmel çıtır balık deneyimini tatmanız için sizi Lucca By The Sea’ye davet ediyoruz. Deniz manzarası eşliğinde bir akşam yemeği Lucca ile vazgeçilmez bir deneyime dönüşeceğinin garantisini veriyoruz. 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: