Sofrada balıkla eşleştirilen kokteyller dönüm noktasıdır. Taze, hafif, hoş kokulu, ve nüanslı! Balık bazlı bir akşam yemeğinde kokteyl yudumlamak, daha klasik tatlardan hoşlananlara garip gelebilir. Ancak söz konusu lezzet ise neden olmasın!

Yemek eşliğinde taze bir kokteyl düşünüldüğünde, otomatik olarak güneşin battığı ve atmosferin hareketlendiği yaz akşamlarının aperitifi akıllara gelir.Ya mesele artık sadece bir aperatif meselesi değilse? Kokteylleri yemekle eşleştirmek gerçek bir trend haline geliyor. Lucca By The Sea’de yiyecek eşleştirme veya tatları birleştirme sanatı, yeni hisler ve rafine bir tada sahip kombinasyonlar keşfetme arzusundan doğdu .   

Deniz ürünleri, kabuklu deniz ürünleri, balıklar, damakta hafif tatlı,hafif tuzlu bir his bırakan enfes bir tada sahiptir. Balık bazlı yemeklere, kalitelerini artıran, eşit kalitede içeceklerin eşlik etmesi gerekiyor. Balıkla eşleştirilen kokteyller her lokmada bizi şaşırtıyor. Balıkla eşleşen en iyi kokteyller nelerdir ? İşte gurme yemeklerinizi eşleştirmeniz ve leziz yaz akşam yemeklerinin tadını özel bir dokunuşla çıkarmanız için bazı ipuçları . 

Balıkla Eşleştirilen Kokteyller: Akşam Yemeğinde Kokteyl 

Bodrum Lucca balık restoranında  size klasik beyaz şarap yerine deniz mahsulleri mezesinin yanında cin tonik ikram ederse şaşırmayın. Alışılmadık gibi görünebilecek bu kombinasyon aslında şeflerin ve tadım uzmanlarının sürekli olarak mükemmel eşleşme arayışı içinde yaptığı derinlemesine bir çalışmadan kaynaklanmaktadır. Son zamanlarda yiyecek eşleştirmenin yenilikçi eğilimi, yiyecek ve içecek dünyasını bir araya getirdi. Ve tahmin edin sonuç mükemmel bir uyum! Özellikle balık, hassas ama aynı zamanda lezzetli ve güçlü tadı sayesinde yiyecek eşleştirme tekniğine çok uygundur.   

İster mum ışığında romantik bir akşam yemeği, ister arkadaşlarınızla zarif bir akşam olsun, balık eşliğinde kokteyllere yönelik  birkaç basit ipucuyla misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Tıpkı Lucca balık restoranında olduğu gibi gurme lezzetlerin tadına varmalarını sağlayabilirsiniz! 

Balıkla Eşleştirilen Kokteyller: Lezzet Patlaması İçin En İyi Kombinasyonlar   

Balığın yanına en çok yakışan içkiler arasında mutlaka cin vardır . Aslında, denemeler yapmanıza ve hayal gücünüzü serbest bırakmanıza olanak tanıyan, en zorlu damak zevklerini bile büyüleyen son derece çok yönlü bir damıtma ürünüdür.

Çiğ Balıkla Eşleşen Kokteyller: Cin Tonik ve Dry Martini   

Cin tonik balıkla en iyi eşleştirilen içecektir. Özellikle somon ve kırmızı karides gibi güçlü bir tada sahip çiğ balıklarda tonik suyunun tazeliği ve kabarcıkları, her ısırıktan sonra damağı yağdan arındırmak için mükemmeldir. Aynı şey cin ve vermutla yapılan Dry Martini için de geçerli. Oldukça kuru bir içecektir. Bu nedenle suşi, tartar ve carpaccio ile iyi uyum sağlar.  

Cin Fiz ve Spritz: Kabuklu Deniz Ürünleri İçin Kokteyller  

Cin Fiz özellikle limonlu cin esanslıysa, kabuklu deniz ürünleriyle, körili karides gibi baharatlı ve egzotik yemeklerle iyi gider.  

Izgara Balıkla Eşleşecek Bir Kokteyl: Gimlet 

Son fakat bir o kadar da önemlisi, bir başka sevilen içecek olan GimletOldukça taze aroma karışımıyla kalamar şişinden ton balığına kadar her çeşit ızgara balıkla kombinlemek mümkündür. Misket limonu ve cin kombinasyonu, ızgara balıklara özgü acı ve dumanlı tadı yumuşatmak için mükemmeldir.  

 Artık kokteyllerin ve balıkla eşleştirmenin tüm sırlarını bildiğinize göre tek yapmanız gereken denemek. Yeni tatlar keşfetmek için Lucca By The Sea’de yerinizi ayırtın!

 

İlginizi çekebilecek diğer tarifler: