Margarita, tekila, portakal likörü ve limon suyundan oluşan bir kokteyldir. Bardağın kenarları tuzlu olarak servis edilir. Bu harika kokteyl, doğduğu ülke olan Meksika’da ulusal içecek olarak kabul edilir: İlk Margarita, Tekila dışındaki distilatlara alerjisi olan aktris Marjorie King’in onuruna hazırlanıştır.  1938’de King’in konuk olduğu Tijuana yakınlarındaki “La Gloria Ranch” Oteli’nin barmeni ilk kez bu içeceği kendisine sunmuştur.  Bugün bu mükemmel kokteyl karışımını Bodrum Lucca By The Sea’de keyifle içebilirsiniz.

Margarita tarifi, kullanılacak bardak,  malzemeler  ve  merak edilenler hakkında detaylı bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Margarita Tarifi Öncesi

Bu içecek donmuş bardak ile servis edilir. Dolayısıyla kokteyli hazırlanmaya başlamadan önce bardaklarınızı iyi ce soğuyana kadar dondurucuda tutmanız önemlidir.

Kokteyli hazırlarken uygulanan teknik Shake & Strain tekniğidir.  İçecek shaker ile hazırlanır. Sonrasında ağzı tuzla çevrili buzlu bir bardağa süzülerek aktarılır. Bazı barmenler, içeceğin tuzsuz da tadını çıkarma imkanı sunmak için bardağın kenarının sadece yarısını tuzlar.

Dikkat :  Daha bol bir limon suyu elde etmek için, misket limonu avucunuzla ısıtın. Bu meyvenin genellikle buzdolabında saklandığını ve ısısını yükselterek daha sulu hale getireceğinizi unutmayın.

 

Malzemeler

 • 35 ml beyaz tekila
 • 20 ml portakal likörü
 • Taze limon suyu
 • İnce tuz
 • Buz

 

Kokteyl Nasıl Hazırlanır?

 

Margarita Lucca By The Sea

 • İlk adım, yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça soğuk bir bardaktır. Bunun için bardaklarınızı birkaç dakika dondurucuya koyun. Ya da bardaklara  3-4 dakika buz küpü koyarak soğutabilirsiniz. Bu noktada, soğuk bardağın kenarını bir dilim limonla hafifçe ıslatın. Bardağın kenarını tuzla dolu içbükey bir tabağa daldırın ve hızlıca döndürün.
 • Bardağın içini bir bezle tuzdan temizleyin.
 • Limonu sıkın ve suyunu doğrudan karıştırıcıya dökün.
 • Tekilayı, portakal likörünü ve buzu shakera dökün.
 • Artık tüm malzemeleri, buzla birlikte shakerda olduğuna göre, yaklaşık on saniye kuvvetlice çalkalayın. Karışımı Margarita bardağına dökün.
 • Margaritanız hazır. Dilerseniz bardağı bir dilim misket limon ile süsleyebilirsiniz.

 

Margarita Hakkında Merak Edilenler

 

Margarita Ne Zaman İçilir?

Bu kokteylin aromatik, canlandırıcı ve narin bir ruhu vardır. Bu da onu akşam yemeği öncesi tüketebileceğimiz mükemmel bir kokteyl haline getirir. Ancak akşam yemeğinden sonra yudumlamayı da seven bir çok Lucca misafirlerimizin de olduğunu da söyleyebiliriz.

 

Margarita Alkol Oranı Kaç?

Ferahlatıcı bir kokteyldir, tipik olarak yaz ayları için harika bir seçenektir. %25,4 alkol içermektedir.

 

Hangi Tekila İle Yapılır?

İyi bir Margarita kesinlikle %100 Agave Tekila ile yapılmalıdır. Etiket üzerinde ‘%100 Agave’ ibaresinin bulunmasına dikkat edin.

 

Lucca By The Sea’de Margarita Keyfi

Bodrum Lucca, denizin üzerinde bulunmaktadır. Söylemeye gerek yok, manzara bir harika! Harika konumu göz önüne alındığında Bodrum Lucca özellikle gün batımında margarita kokteylinizi yudumlamak için doğru bir seçim olacaktır. Burada Akdeniz mutfağı ve taze balıkları şefin profesyonel sunumu ile tadabilirsiniz. Dilerseniz margaritanızı canlı performans Dj eşliğinde barda da alabilirsiniz. Rezervasyon için bizimle iletişime geçin.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: