Muğla’nın Bodrum ilçesi ünü ülke sınırlarını aşmış ve dünyanın bir çok bölgesinden gerek geziler için, gerek yaz tatili için çok tercih edilen ve rağbet gören ilçelerin başında geliyor. Yerlisi için ise Bodrum huzur ve mutluluk demek. Özellikle yaz aylarında dolup taşan Bodrum’da ne yapılır? sorusu yaz bitmeden buraya gitmeyi düşünenlerin merak konusu olmuş durumda.

Bodrum’da ne yapılır? sorusuna verilecek yanıt aslında son derece basit. Turistik bir çok yer barındıran Bodrum aynı zamanda bir çok aktivite imkanı da sunuyor. Turistik yönü sadece güneşi ve kumu olmayan Bodrum’da bir çok farklı tarihi yer de bulunuyor. İşte ufak bir Bodrum Rehberi.

Bodrum’da Ne Yapılır?

Bodrum Tarihi Mekanlar 

Gezilesi mekanlar arasında ilk olarak tarihi mekanlar göze çarpıyor. Bunlardan ilki Bodrum Kalesi. Meşhur kale St. Jean Şövalyeleri tarafından Aziz Peter Kalesi adıyla inşa edilmiş ve o günden beri Bodrum’un simgelerinden biri haline gelmiştir. Kaleye gelmişken su altı müzesi de ziyaret edilmeye değer.

Bir diğer görülmesi gereken yer Halikarnas Mozolesi. Halikarnas Mozolesi, Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemisia tarafından Halikarnassos’ta yaptırılmış, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri sayılan, kolonlarıyla Yunan mimarisini, piramit şeklindeki çatısıyla da Mısır mimarisini andıran oldukça büyük boyutlardaki mezardır.

Tatilini Burada Geçir

Bodrum deyince tabi ki birbirinden güzel koyları ziyaret etmek ve elbette dünya çapındaki tatil otellerini ziyaret etmek akla gelen bir diğer etkinlik. Yaz tatilini buranın eşsiz güneşinde, kumunda ve otellerinde geçirmek son derece zevkli bir aktivite olsa gerek.

Lucca By The Sea Sizi Bekliyor 

Ve elbette Bodrum’a gelmişken ülkemizin efsane restaurantlarından biri olan Lucca’nın Bodrum şubesine uğramadan da geçmeyin. Lucca by the Sea ismiyle bir süredir Bodrum’da bulunan Lucca, lezzetli balık menüleri, renkli kokteylleri, çok sevilen menüleri ve tabi ki insanı içine çeken atmosferiyle Bodrum’da aktivite arayanların uğramadan geçmemesi gereken bir mekan olma özelliği taşıyor.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: