Bodrum’a ilk kez gelenler bu şehirde ulaşım noktasında sorun yaşamak istemiyor. Özellikle yaz tatiline gelenler ve Bodrum’da gezilecek yerler arayanlar, bu yerlere gidenler şehir içi ulaşım konusunda merak taşıyorlar. Bodrum şehir içi ulaşım rehberi yaz tatili için bu cennet ilçeye gelmiş olanlar tarafından sıkça aranıyor.

Bodrum şehir içi ulaşım konusunda bir hayli zengin ve çeşitli. Binek otomobil çok fazla kullanılan bir araç değil, elbette zorunlu durumlarda herkes kendi aracını kullanıyor ama genelde yakın mesafede ufak motosikletler bisikletler daha fazla kullanılıyor. Alışverişten alışverişe aracını kullananların sayısı fazla. Gündelik rutin işlerde ve yakın mesafelerde 4 teker çok tercih edilmiyor. Pandemi’den sonra tıkanmayan yolların tıkanması araçların oldukça fazla sayıda olmasından kaynaklı, çünkü Bodrum nüfusu normalin 4 katına çıkmış durumda.

Eğer tatil amacıyla Bodrum’a geldiyseniz, bir motosiklet kiralayabilirsiniz, yada bisiklet, daha fazlası lazımsa rent a car’dan araç kiralayabilirsiniz. Tek tük seyahat edecekseniz Mercedes Vito’larla transfer hizmet alabilirsiniz. Taksi burada da diğer tatil beldelerinde olduğu gibi pahalı. Diğer bir alternatif ise Bodrum Belediyesi’nin otobüsleri ve yerel minibüsler. Para ile seyahat edebilirsiniz ama pandemi nedeniyle para kullanımı kalkmıştı, tekrar normalleşmeye başlandığında sanırım yine para ile 5 TL’ya seyahat etmek mümkün. Bunun dışında her nereden minibüs otobüs kullanacaksanız bulunduğunuz beldenin son durağından binmelisiniz, çünkü diğer beldelerin araçları komşu beldeye geçince yolcu almıyor. Bu da bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı.

Bodrum Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Bodrum Milas Havaalanı’ndan merkeze yada beldelere transfer ihtiyacınız varsa yine Havaş bir alternatif, uçuşlara paralel sürekli araç bulunuyor. Yine özel transfer araçlarıyla gayet ekonomik fiyatlarla transfer hizmeti alabilirsiniz. Bodrum Merkez hemen hemen 20 dolar civarında ve 45 dakika sürüyor. Eğer tek başınıza değilseniz, 45 kişilik otobüsleri beklemek yerine özel transfer hizmeti almanızı tavsiye edebilirim.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: