Negroni Lucca By The Sea’nin ünlü kokteyllerinden biridir. Bu kokteylin kökeni İtalya’dır. Günümüzde Negroni, Lucca By The Sea aperitifleri arasında oldukça popülerdir. Sade ve dengeli tadı sayesinde Americano gibi diğer harika klasiklerle birlikte en sevilen kokteyller arasında yer alıyor.   Evde Lucca tadında mükemmel bir Negroni kokteyli nasıl hazırlayacağınızı bizimle keşfedin! 

Negroni Kokteyli Nasıl Hazırlanır? 

Negroni‘yi evde hazırlamak için tarifi adım adım izleyin. Yalnızca 5 dakikada hazırlayabilirsiniz. Kuru ve acı bir tadı olan, yapımı kolay bir kokteyldir. Sadece dozlara dikkat edin ve çok fazla buzla sulandırmayın. Minimum çabayla harika bir izlenim bırakacaksınız. Miktarları tam olarak ölçmek için barmenler tarafından kullanılan jigger’ı kullanabilirsiniz. Karıştırmak için kendinize uzun saplı bir bar kaşığı seçebilirsiniz. Bardak seçimi önemlidir. Negroni doğrudan alçak bardakta hazırlanır ve bir dilim portakalla süslenir. Alkol içeriği %28 civarındadır. 

Malzemeler

  • 30 ml cin 
  • 30 ml Campari veya Martini Rosso 
  • 30 ml kırmızı vermut 
  • Portakal dilimi 
  • Buz 

 Yapılışı 

  1. Negroni’yi hazırlamak için Campari’yi bardağa dökün. Daha sonra kırmızı vermutu ekleyin.  
  2. Bu noktada cin ekleyin. Bir sonraki adımda bardağa buz ekleyin. Bu adımı boş bir bardakla değil şimdi yapmanızı öneririz. Bu şekilde buz ısınmaz ve Negroni sulanmaz. Bu durumda aslında buz, kokteylin daha homojen olmasını sağlar. Bar kaşığı yardımıyla karıştırın.   
  3. Negroni’nizi bir dilim portakalla süsleyin.  Afiyet Olsun!

 

Alternatifleri 

En ünlü çeşidi, cinlerin Brut köpüklü şarapla değiştirildiği ve Milano’daki Via Plinio’da Bar Basso’nun sahibi tarafından icat edildiği Negron Sabagliato’dur(Negroni yanlış). Ayrıca cin yerine votka içeren ve çok daha az aromatik, hafif olan Negroski’den de bahsetmeye değer. Ancak damakta daha az sert bir tat arıyorsanız,  Negroni’nin cin yerine beyaz romlu bir çeşidi olan Bencini’yi tercih edebilirsiniz. Peki Negroni’deki vermut nasıl değiştirilir? Bu varyasyonu, cin yerine viskinin kullanıldığı ve tatlı vermutun kuru vermutla değiştirildiği Old Pal’da buluyoruz . 

Lucca Tavsiyesi

Negroni kokteylini hemen tüketmenizi öneriyoruz. Negroni’nin sırrı malzemelerin mükemmel dengesindedir. Bu kokteyle lezzetli bir karides tava eşlik edebilir.  

 

İlginizi çekebilecek diğer tarifler: